Bizi sosyal medya ağlarında takip et

Yolda geçirdiğiniz zamanı kazandıracak 7 yöntemEğlence

Yolda geçirdiğiniz zamanı kazandıracak 7 yöntem

zaman kazanmak için

Araştırmalar gösteriyor ki işe gitmek günde ortalama 40 dakikamızı alıyor. Yani ayda yaklaşık 27 saatimizi… Bir insan ömrüne vurduğumuzda çok ciddi bir zaman kaybı! Yazık yolda geçen onca vakte – dememek için sizler için harika öneriler bulduk. Zevkinize, merakınıza göre bu önerilerden size uygun olanları seçin. Hiç vakit kaybetmeden zaman kazanmak için bunları uygulamaya başlayabilirsiniz. Yolda geçirdiğiniz zamanı hayata mola verdiğiniz, onca koşturmacanın arasında soluk aldığınız bir vakte çevirdiğinizi fark edeceksiniz!..

 

1. 30 dakika erken kalkın

sabahları erken kalkmak

Sabahları alarmı ertelemekten vazgeçin. Güne sadece 30 dakika erken başlayarak ılık bir duş alabilir, egzersizlerinizi yapabilir ya da kendiniz için enfes bir kahvaltı ya da bir fincan kahve hazırlayıp onu huzur içinde yudumlayabilirsiniz. Bu 30 dakika sizi sadece güne hazırlamakla kalmayacak, kendinize daha çok özen gösterdiğiniz için daha mutlu ve stressiz bir gün geçirmenize de yarayacaktır.

 

2. Bir gününüzü programlayın

program yapmak

Yolda geçirdiğiniz sürede o gün içerisinde neler yapacağınızı düşünüp, bir gününüzü organize edin. Göreceksiniz, işleriniz tıkır tıkır ilerleyecek ve günün sonunda kendinizi çok daha az yorgun hissedecek, iyi iş çıkarmış olmanın keyfini çıkaracaksınız.

 

3. Dinlendirici bir müzik dinleyin

müzik dinlemek

Psikologlar, aile ve ilişki danışmanları çılgın trafiğin ortasında dinleyeceğiniz sakinleştirici bir müziğin ruhunuzda çiçekler açtıracağını hatırlatıyor.

 

4. Yolculuğa daha fazla zaman ayırın

yolculuğa daha fazla zaman ayırmak

Gideceğiniz yere ucu ucuna yetişmeyin. Özellikle büyük şehirlerde trafiğin durumu hiçbir zaman kestirilemez. Trafikteki beklenmedik bir yoğunluk sizi geç kalacağınız endişesine sokar, acele etmenize sebep olur. Kan ter içinde başladığımız bir günden güzel şeyler ummak da pek mümkün değildir yani… 😉

 

5. İşinize odaklanın

odaklanma problemi

Eğer araba kullanıyorsanız, aynı anda telefonda konuşmayın ya da akıllı telefonunuzdan iş maillerinize göz atmayın. Bunlar trafikte dikkatinizi dağıtır. Bunu zaman kazanmak için yapıyorsanız da yapmayın. Çünkü o zamanı zaten kazandınız. Yola erken koyulduğunuz için ofise vardığınızda maillerinize bakacak yeterli vaktiniz olacak.

 

6. Toplu taşımayla zamanı kendinize ayırın

vatan şaşmaz metrobüs reklamı

Aynen metrobüs reklamındaki Vatan Şaşmaz’ın huzur dolu seyahati gibi! 😛 Bırakın, sizin yerinize aracı başkası kullansın. Siz de o sırada sevdiğiniz yazarın yeni çıkan romanını okuyabilir, merak ettiğiniz bir konuda bilgilenebilir, hatta biliyor musunuz (belki de en güzeli) yeni bir dil bile öğrenebilirsiniz! Bu iş için akıllı telefonlarda pek çok uygulama ve cep kitapları mevcut. Tandem gibi uygulamalar sayesinde dünyanın her yerinden insanla öğrenmek istediğiniz dilde sohbet bile edebilirsiniz… İşte biz zaman kazanmak diye buna deriz!

 

7. Minik egzersizler yapın

toplu taşıma egzersiz

Yolda insanların dikkatini çekmeden yapabileceğiniz pek çok egzersiz var. Boyun ve omuz hareketleri, topukları kaldırıp indirme, kalçayı sıkıp bırakma, nefes antrenmanları gibi pek çok egzersiz bunlardan sadece birkaçı. Her işe gidiş gelişinizde bu egzersizlerden yaptığınızı bir düşünsenize. Bir Kızılderili atasözünün de dediği gibi: “Ayol resmen devrim!” 😀


Okumaya Devam Et
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorum yazmak için tıklayın

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Oku: Eğlence

En Popüler İçerikler

Yukarı