Bizi sosyal medya ağlarında takip et

Metabolizmanızı hızlandıracak 5 süper öneriDiyet

Metabolizmanızı hızlandıracak 5 süper öneri

metabolizma hızlandırma için

Siz de su içsem yarıyor diyenlerden misiniz? Ya da fazla kilolarınızdan şikayet ediyor ve bir türlü hızlı kilo veremiyor musunuz? O halde metabolizma hızınıza el atma vaktiniz gelmiş demektir. Peki metabolizma hızlandırma için ne yapmalı? Sizi şöyle alalım…

1. Yumurta yemek sizi daha uzun süre tok tutacak bir metabolizma hızlandırma yoludur.

metabolizma hızlandıran yiyecekler

Sabahları güne başlarken veya işe gitmek üzere hazırlanırken bir yumurta haşlayın. Eğer evde kahvaltı imkanınız varsa hemen tüketin. İşe gitmeniz veya herhangi bir sebeple evden çıkmanız gerekiyorsa, kısacası vaktiniz yoksa haşlanmış yumurtanızı bir peçeteye sarıp çantanıza da atabilirsiniz.

2. Yoğurt ve süt tüketmeyi ihmal etmeyin.

metabolizma hızlandırma

Biz kadınların kemik sağlığında da çok önemli olan bu besinler aynı zamanda metabolizma hızlandıran yiyecekler arasında.

3. Daha fazla protein tüketin.

metabolizma

Her gün bir öğününüzde mutlaka protein içeren kuru baklagiller, balık, tavuk ve et tüketin. Vücudunuz proteini yakmak için daha çok çalışır, bu sayede de metabolizmanız hızlanacak.

4. Kahve ve yeşil çay içmek de metabolizma hızlandırır.

metabolizma hızlandırma kahve

Sohbetlerinize ve çalışma saatlerinize yeşil çay veya kahve eşlik etsin. Kahve içerdiği kafein sayesinde metabolizmayı hızlandırır. Yeşil çay ise metabolizmayı hızlandırırken aynı zamanda detoks etkisi sayesinde toksinlerden arınmanıza yardımcı olur. Yeşil çayınızın içine limon atarsanız detoks etkisi kuvvetlenir. Yani metabolizma hızlandırma için bir taşta iki kuş vurmuş olursunuz! 😉

5. Soğuk su için…

metabolizma hızlandırmak için

Evet, doğru duydunuz. Eğer boğaz rahatsızlığı yaşamıyorsanız sıcak su yerine soğuk su içerseniz vücut onu ısıtmaya çalışacağı için metabolizmanız hızlanacak.

 


Yorum yazmak için tıklayın

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Oku: Diyet

En Popüler İçerikler

Yukarı