Bizi sosyal medya ağlarında takip et

Kadınla erkek arasındaki 12 inanılmaz farkAşk

Kadınla erkek arasındaki 12 inanılmaz fark

kadınla erkek arasındaki farklar

Yapılan araştırmalarla artık tamamen kanıtlandı: Erkekler Mars’tan kadınlar Venüs’ten. Yani iki ayrı gezegenin canlılarıymışçasına farklıyız birbirimizden. Biz kadınların kalbi de beyni de erkeklerden farklı çalışıyor. Ki bizler bunu zaten günlük hayatta yaşadığımız her olaya farklı bakışımızdan ve erkekler tarafından anlaşılmadığımızı düşündüğümüz milyonlarca andan ötürü zaten biliyoruz, değil mi? 

Gelin, kadınla erkek arasındaki farklar nelermiş beraber bakalım. Böylelikle erkeklere yönelik fazla beklentilerimize de ket vurabiliriz. Belki…;)

 1. Kadınların kalbinin daha kırılgan olduğu malum. Ama sadece lafın gelişi değil, gerçekte de öyle. Çünkü kalp damarlarımız erkeklere göre çok daha ince. Bu da hasar almış kalbimizin daha zor tamir olmasına sebep oluyor. Bu yüzden stres, üzüntü gibi duygular biz kadınları daha çok yıprattığı gibi, kalp krizi de daha öldürücü bir etkiye sahip.
 2. Araştırmalar, kadın burnunun koku alma konusunda erkeğinkinden çok daha hassas olduğunu gösteriyor.  
 3. Erkekler alkol, sigara ya da madde bağımlılığına kadınlardan daha yatkın. Çünkü kadınların bunları kullandığında beyninde bir erkeğe göre daha az zevk duygusu uyanıyor.
 4. Östrojen hormonu kalp damarlarının sağlığını korur. Dolayısıyla erkeklere göre bu açıdan daha şanslıyız. Yani menopoz dönemiyle beraber vücudumuzun daha az östrojen salgılamaya başlaması büyük talihsizlik.
 5. Kadınlar unutmaz arkadaş! Kendisine yapılmış yanlışı ya da büyük bir sürprizi, en çok da hayal kırıklıklarını yaşamının sonuna kadar hatırlar. Erkeklerin “sen hala orada mısın” nevinden sözlerle karşıladığı bu hatırlamalarımızın bir sebebi var. Erkeklerin damarlarının sertliği ve yüksek tansiyonları beyinlerinin daha hızlı yaşlanmasına sebep oluyor. Yani sıkıntı yine bizde değil kızlar, rahat olun 😉
 6. Kadın ömrü erkek ömründen yaklaşık 5 yıl daha uzun.
 7. Doğum yapabilmemizi kolaylaştıracak şekilde biz kadınların vücudu erkeklere göre çok daha esnek.
 8. Kadınlar erkeklere oranla melankoli ve depresyona çok daha meyilli. Bu da kadınla erkek arasındaki farklar arasında… Ne yazık ki!
 9. Erkekler günde 1000 kelime kuruyorsa biz en az 2500 kelime kullanıyoruz. Bu rakamlar kişinin sosyallik seviyesine göre değişir tabii. Ama değişmeyen bir şey var ki o da erkeklerin en az 2.5 katı daha çok konuştuğumuz. Çünkü duygu ve düşüncelerimizi söze aktarmada biz kadınların beyni çok daha fonksiyonlu.
 10. Bir kadının kalbi erkeğe göre daha çok kez çarpar. Bu yüzden kalp çarpıntısı gibi sorunları erkeklere göre daha çok yaşarız.
 11. Anneler bilirler, doğum sırasında yaşanılan acının resmen tarifi yok! Bir erkek doğum yapsa askerlik anısı gibi 40 yıl anlatırdı herhalde. Çünkü onların ağrı eşikleri bizimkinden çok daha düşük.
 12. Kadın vücudunun kas oranı erkeğinkine göre çok daha az. Bu nedenle hem yağlanma oranımız daha yüksek. Ve yine bu yüzden erkekler sporla kısa sürede baklavalara sahip olurken, biz aylarca ter döktükten sonra kaslarımız göze görünür oluyor.

 


Yorum yazmak için tıklayın

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Oku: Aşk

En Popüler İçerikler

Yukarı