Bizi sosyal medya ağlarında takip et

Kadın vücudu hakkında en ilginç 15 bilgiEğlence

Kadın vücudu hakkında en ilginç 15 bilgi

Kadın vücudu hakkında tüm bilgiler ilginçtir aslında ama bazıları daha ilginçtir. Bakalım bunlar nelermiş

kadin-vucudu-hakkinda-bilinmeyenler

Kadınların kalbi erkeklerin kalbine göre iki kat daha hızlı atar. Artık duygusallıktan mıdır, daha heyecanlı olmaktan mıdır bilinmez ama biz kadınlar pıtı pıtı çarpan bir kalbe sahibiz.

afili kadınlar göz kırpmak

 Kadınlar erkeklere göre daha fazla gözlerini kapatıp açar, bu kapatıp açma doğal olarak kendiliğinden olandır.

afili kadınlar mucizevi kadın vücudu

Kadın beynindeki korpus kallozum erkek beynindekinden daha büyüktür. Bu da kadınların aynı anda birden çok işi daha iyi yapabilmesini sağlar. Zaten biz bunu biliyoruz değil mi, annelerimizden!

afili kadınlar kadın teni

Kadın cildi erkek cildinden iki kat daha hassastır. Sadece kalbimiz değil tenimiz de daha hassas, hepimiz nadide çiçekleriz.

kadın dili

En enteresan bilgilerden bir diğeri ise tat alma konusu. Kadınların dilinde erkeklere göre daha fazla tat alma noktası vardır. Dünyadaki en ünlü aşçıların erkeklerden çıkması da, onlar pişiriyor biz yiyip not veriyoruz anlamına geliyor herhalde.

afili kadınlar kadınların renk algısıKadınların renk tonları erkeklere göre daha iyi ayırdığını zaten kıyafetlerden anlayabiliyoruz. Bunun biyolojik sebebi ise renk algısının doğrudan x kromozomuna bağlı olmasıdır.

kadınlar daha fazla acı hissederKadın bedeninde daha fazla ağrı reseptörü vardır, yani kadınlar erkeklerden daha fazla acı hissedebilir. Ancak vücudunda bulunan östrojen sayesinde acı eşiği erkekleden daha yüksektir. E o kadar doğum yapıyoruz, acı eşiğimiz yüksek olmasaydı biterdik heralde.

bonus erkek saçıBir kadının saçının çapı erkeğinkinin yarısı kadardır. Çoğu erkeğin saçının neden fırça gibi göründüğü anlaşılıyor şimdi. Hepsinin değil tabi 🙂

uykusu hafif kadınlarUyurken kadınların beyin faaliyetleri sadece %10 azalır, bu sebeple uykuları çok hafiftir ve tüm sesleri duymaya devam ederler. Neydi o ses, sorusunun neden hep bizden geldiği belli.

afili kadınlar kadınların özellikleriKadınların genel olarak çevre görüşleri erkeklerden daha fazladır. Keçi gibiyiz maşallah nerdeyse panaromik bakışımız var

kellikKellik, erkeklerin aslında annelerinden aldıkları x kromozomu bağlantılı çekinik bir özelliktir. Beyler kelseniz babanızın pek günahı yok aslında bu konuda.

hamileyken yemek yemekKadınların %30 u normalde hayatta yemeyecekleri şeyleri hamile iken deli gibi aş erir hatta yerler.

aşık erkekKadınların beyninde sevgi hissi oluşumu alanı erkeklerinkinden daha büyüktür. Ama biz bunu zaten biliyorduk, hangimiz sevmedik çılgınlar gibii!


Yorum yazmak için tıklayın

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Oku: Eğlence

En Popüler İçerikler

Yukarı