Bizi sosyal medya ağlarında takip et

Kadın ve erkek orgazmı arasındaki 14 inanılmaz farkAşk&İlişkiler

Kadın ve erkek orgazmı arasındaki 14 inanılmaz fark

kadın ve erkek orgazmı arasındaki farklar

Kadın ve erkek pek çok konuda olduğu gibi cinsel hassasiyetler ve alışkanlıklar konusunda da epeyce farklı. Bu başkalıkları keşfetmek, partnerlerin zevke doydukları, daha uyumlu bir cinsel hayatları olmasına yardımcı olur. İşte kadınların orgazmı ile erkeklerinki arasındaki 14 inanılmaz fark…

1. Orgazm yolunda, yani seks sırasında biz kadınlar süreç odaklıyızdır. Erkeklerin aklı ise hep sonuçtadır aslında.

2. Pek çok kadın orgazmın ‘o’sunu bile yaşamamış, bazısı yollarını gözlemek, hatta taklidini yapmak zorunda kalmış olsa da aslında orgazm olmak kadınlar için daha kolay. Çünkü bizim bedenimiz orgazm olmaya yatkın olarak tasarlanmış. Orgazm olmamızı zorlaştıransa bedenimizi keşfetmemiz ve cinselliğimize sahip çıkmamız.

3. Kadın bedeni duygular ve temaslar aracılığıyla uyarılır. Erkeğin uyarıcısı ise gördükleri ve zihninden geçirdikleridir. O yüzden sekse bizden çok daha kolay hazır olurlar.

kadınların orgazmı erkeklerin orgazmı4. Kadın orgazmında önsevişmeye yeterli zamanı ayırmak önemli. Çünkü biz dokunulmak, öpülüp okşanmak, koklanmak ister. Erkeklerse erekte oldukları an hemen atağa geçmek isterler. Ama o iş öyle olmaz. Erkeğin orgazmı geciktirip kadını öncelemesi seksin mutluluk anahtarıdır.

5. Erkek sertleşemezse seks olmaz. En azından genital yollardan… Ama kadın ıslanmadı mı bir kayganlaştırcı krem her şeyi çözebilir. O yüzden haklarını teslim edelim, erkeklerin işi zor… 🙂

6. Tabii ki kadınların orgazmı erkeklerinkinden daha güçlü! Bir kere biz aşamalı olarak orgazm oluyoruz. Bazımız orgazma 5 dakikada ulaşıyor, bazımızda bu süre 20 dakikaya çıkabiliyor. Erkeklerinki ise genellikle birleşmeden sonra 4 ila 11 dakika arası bir süre istiyor.

kadın ve erkek orgazmı

7. Biz kadınların orgazmdan aldığımız zevkin yoğunluğunun, beyin dalgalarımızın hareketinden anlaşılabildiğini biliyor muydunuz?

8. Biz kadınların kafası rahat değilse orgazm olması pek güçtür. Bunu hepimiz bilir, deneyimleriz. Bunun bilimsel bir açıklaması da var. Klitorisimizdeki sinirler, uyarıldıklarında beynimizdeki zevk noktalarıyla temas kurarak, vücudumuzun kendimizi iyi hissettiren nörokimyasallar salgılamasına sebep olur.

9. Bir önceki maddedeki açıklamalar sebebiyle, sevişme sırasında gerilmemize, stres yapmamıza sebep olan bir şey yaşanırsa da klitorisimiz kendisini iletişime tamamen kapatır.

10. Erkeğin ereksiyonu kan akışının penis bölgesine yoğunlaşmasıyla olur. Kan penise pompalanır ve ereksiyon gerçekleşir. Kadınınsa sekse hazır olması için kendini iyi hissetmeye, yani nörokimyasallar salgılamaya ihtiyacı vardır.

kadınların orgazmı dudak

11. Kadınlar art arda birkaç kez orgazm olabilir. Hatta kadınlar bu birkaç orgazmı birbiri içine geçmiş ve giderek yükselen zevk dalgaları halinde yaşayabilirler. Erkeklerinse orgazm olduktan sonra genellikle bir süre beklemesi gerekir. Bu süre de erkekten erkeğe değişir.

12. Erkeklerin orgazmı kişiden kişiye değişmekle birlikte genelde yaklaşık 4 saniye sürüyor. Biz kadınların orgazmı ise 15 saniye süreye kadar çıkabiliyor. Orgazm sonrası tatlı kas kasılmalarıyla zevkin devam etmesi de cabası! Şanslıyız vesselam 😉

13. Dünyadaki üç erkekten birinin erken boşalma problemi var. Tabii uzun ilişkiler ve evliliklerde bu problem sadece erkeğin değil, kadının da problemi oluyor. Kabul, çoooook zor! Ama erkeğe bunun stresini yüklemek, sekste sürekli bir sorun varmış gibi hissettirmek sadece onu olaydan soğutmaya yarar. Yapılabilecek en iyi şey doktor yardımı almak.

14. Birinin taklidi yapılabilir, diğerininki yapılamaz 😉


Yorum yazmak için tıklayın

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Oku: Aşk&İlişkiler

En Popüler İçerikler

Yukarı