Bizi sosyal medya ağlarında takip et

İpek gibi saçlar için 5 adım!Saç Bakımı

İpek gibi saçlar için 5 adım!

ipek gibi saçlar

Her kadının saç yapısı farklıdır. Kimi saçlar çok ince yapıya sahipken kimi saçlar fırça gibi kalın tellidir. Şu an saçlarınızdan çok memnun olsanız bile zaman içerisinde bu durum değişebilir. İnce telli ipek gibi saçlar kalın telliye, kalın telli güçlü saçlar da ince telliye dönüşebilir.

İpek gibi saçlar için evde yapabileceğiniz çok basit maske tarifleri var. Bunların yanında isterseniz kozmetik ürünleri de kullanabilirsiniz. Kozmetik ürünleri kullanımında unutulmaması gereken nokta ise, bu ürünlerin saçlarda alışkanlık yaptığı. Yani bir başladınız ürünü sürekli kullanmanız gerekebilir. Peki ipek gibi saçlara sahip olmak için ne yapmalı?

1. Siz de ipek gibi saçlar istiyorsanız ilk yapmanız gereken, saçlarınızı gereğinden fazla şampuanla yıkamamak. Saçların her gün şampuan ile yıkanması saçları zayıflatır, saç derisini kurutur ve yıpratır. Kuruyan saç derisi kaşınır, dökülür. Saçlarınızı şampuanla haftada en fazla iki ya da üç kere yıkayabilirsiniz.

2. Saçlarınıza bakım yapmak için çeşitli kimyasallar içeren kozmetik ürünlerdense doğal yağları tercih edebilirsiniz. Saç veya cilt bakımı ya da beslenme söz konusu olunca doğal çözümler her zaman daha garanti görünüyor.  Pki saç bakımı için hangi doğal yağları kullanmalı? Bu seçimi de yine saç tipinize uygun olarak yapmanız gerektiği malum. Ancak kuşburnu yağı, tatlı badem yağı ve avokado yağının her tip saça uygulanabileceğini söyleyelim. Jojoba yağı da saçı besleyen, yumuşatan doğal yağlardan biri…

3. Duş aldıktan sonra saç uçlarınıza bakım yapın. Argan yağı son zamanların en trend bakım yağlarından. Saçlarınızın uçlarına sürerseniz tararken daha az kırılır, yumuşacık olur.

4. Saçlarınızın yağlı mı, yoksa kuru mu olduğunu anlayın. Sonra saç tipinize uygun şampuanlar bulmaya çalışın. Eğer kuru bir saçınız varsa ve siz yağlı saç tipine uygun bir şampuan kullanıyorsanız saç deriniz kupkuru olur, saçlarınızın uçları kırılır. İpek gibi saçlar doğru şampuan seçimi gerçekten de çok önemli…

5. Saçlarınızı çok sıcak su ile yıkamayın. Saç derinize kesinlikle tırnaklarınızla sert bir şekilde masaj yapmayın. Saç derisinin sağlıklı olması sizin ipek gibi saçlara sahip olmanızın ilk koşuludur, unutmayın.

 


Yorum yazmak için tıklayın

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Oku: Saç Bakımı

En Popüler İçerikler

Yukarı