Bizi sosyal medya ağlarında takip et

Hindistan cevizi yağının hiç bilmediğiniz mucizeleriOrganik Beslenme

Hindistan cevizi yağının hiç bilmediğiniz mucizeleri

hindistan cevizi yağı faydası

Sadece cilt, saç, tırnak bakımı için değil; hindistan cevizi yağı sağlık için de çok faydalı. Doktorlar pek çok hastalığın yarattığı rahatsızlık hissini azaltmada ve pek çok hastalığa karşı korunmada bu yağı öneriyorlar. İşte %100 doğal olan hindistan cevizi yağının hiç bilmediğimiz faydaları…

Pek çok hastalığa ilaç!

hindistan cevizi yağı kalp

Bu %100 doğal yağ; bağırsak enfeksiyonları, mantar oluşumu, reflü, kalp ve damar rahatsızlıklarına karşı etkili. Tiroid bezinin düzenli çalışması için destek sağlıyor. Hormonları düzenleyerek menopozun vücudumuzda yarattığı etkilerin daha hafif yaşanmasını sağlıyor. El ve ayak mantarlarının tedavisinde de kullanılıyor.

Makyaj fırçalarını dezenfekte eder

makyaj fırçası temizleme

Yıllarca kullandığımız makyaj fırçalarında ne çok bakterilerin yer ettiğini görebilsek bir daha yüzümüze sürmek bile istemeyebiliriz. Ayda bir defa antibakteriyel bir sabun içine bir tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı katarak fırçalarınızı bu sıvının içinde bekletin. Öyle kolay temizlenecekler ki inanamayacaksınız. Bu yağın makyaj temizliğinde kullanıldığını da unutmayın.

Sinek ve böcek ısırıklarına karşı etkili

sinek ısırığına ne iyi gelir

Sivrisinek sokmasından vücutta şişkinlik yaratan böcek ısırıklarına kadar her türlü sorunda da yine bu meyvenin yağını kullanarak rahatlama hissi yakalayabilirsiniz. Üstelik bu yağ ısırığın olduğu bölgeyi dezenfekte edip nemlendirerek böcek ısırıklarının yarattığı şişkinliklerin giderilmesine de yardımcı olur.

Kas ağrılarını azaltır

kas ağrısı nasıl geçer

Vücudunuzun herhangi bir bölgesinde zorlama sonucu oluşan kas ağrılarını, hindistan cevizi yağıyla yapacağınız bir masajla dindirebilirsiniz. Bu masajın vücudunuzda nasıl bir rahatlama yaratacağına inanamayacaksınız.

Emziren annelerin sütünü artırır

anne sütü nasıl artar

Bebeği için anne sütünün ne kadar önemli olduğunu bilen emziren anneler, vücudun süt üretmesi için beslenmeye ne kadar önem vermeleri gerektiğini bilirler. Eğer hindistan cevizi yağı tüketirlerse içeriğindeki faydalı ve doğal yağlar sayesinde vücutlarının süt üretmesine yardımcı olurlar.

Metabolizmayı hızlandırır

hindistan cevizi yağının faydaları

Hindistan cevizi yağı içeriğindeki orta zincirli yağ asitleri sayesinde metabolizmayı hızlandırmamızı sağlıyor. Metabolizmanın hızlanmasıyla kilo verme arasındaki bağı zaten biliyoruz. Yani zayıflamak isteyenler bu yağdan tüketsin! 😉

Beyin sağlığını korur

hindistan cevizi yağının beyne faydaları

Antioksidan özelliği olan hindistan cevizi yağını beyin sağlığınızı korumak amacıyla da kullanabilirsiniz. Diyetinizde bu doğal yağa yeterli ölçüde yer vermenizde fayda var. Tabii her şeyin aşırısının zararlı olduğunu unutmadan.


Yorum yazmak için tıklayın

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Oku: Organik Beslenme

En Popüler İçerikler

Yukarı