Bizi sosyal medya ağlarında takip et

Göbek eritmek için ne yapmalıyız?Diyet

Göbek eritmek için ne yapmalıyız?

Göbek yağları, maalesef vücutta en hızlı oluşan ancak en zor eritilen yağlanma bölgesi. Kadınlar için çok büyük bir sorun olan bu yağlanma aslında erkekler arasında da çok ciddi bir problem. Kocaman göbekli gencecik erkekler bunu sorun etmezken biz kadınlar takıntı haline getiriyoruz. Gelelim bu sorunun çözümüne göbek eritmek için ne yapmalıyız?

Doğru beslenme ve düzenli spor ile eritilmeyecek yağ yok kızlar, bunu unutmamak lazım. Eğer ciddi bir sağlık probleminiz, hormonal bozukluğunuz yoksa kilo vermek, fazla yağlardan kurtulmak sanıldığından çook daha kolay. Ama beslenmenin spor kadar, sporun da en az beslenme kadar önemli olduğunu unutmamak lazım.

Göbek eritmenin yolları

stresten uzak durmak1.Stres altında olmayın. Stres anında salgılanan hormonlar bel ve göbek çevresinde ekstra yağ oluşumuna sebep oluyor. Yani her zaman dediğimiz gibi her şeyin sebebi stres, göbek yağlarının da!

çok su içmek

2.Çok su için; suyun iyi gelmediği  bir şey var mı Allah aşkına. Cildinizin güzelliği için, kilo vermek için, iç organların sağlığı için kısacası her şey için bol bol su için. Yeterince su içmediğinizde vücut kortizol salgılar, kortizol daha çok stres yapar o da tekrar kortizol seviyesini yükseltir. Yeterince su içip içmediğinizi idrar renginize bakarak kontrol edebilirsiniz. Açık sarı idrar rengi sizin yeterince su içtiğinizi gösterir.

yeterince uyku uyumak

3.Yeterince uyuyun. Yetişkin bir insanın günde ortalama sekiz saat uyuması gerekiyor. Bunun yanında uyku saatlerinizin düzenli olması da vücudun biyolojik saatini ve dengesini sağlıyor. Yeterince uyumamak kadınlar açısından kilo verememenin en büyük sebebi tabiki göbek yağlarının da.

portakal suyu için

4.C vitamini tüketin. Sabahları bir bardak portakal suyu içerek ya da günde bir kaç portakal yiyerek günlük c vitamini ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. C vitamini alımı vücutta kortizol salgılanmasını dengeler bu da göbek bölgesinde yeni yağ oluşumunu engeller.

şekerinizi kontrol ettirin
5. Şekerinizi kontrol ettirin. İnsülin seviyesinin yüksek olması vücudun tüm dengesini bozar. Şeker hastalarının en fazla şikayet ettikleri konu kilo veremiyor olmalarıdır. Eğer aç kalıyorum, koşuyorum yürüyorum her şeyi yapıyorum ama kilo veremiyorum diyorsanız hiç zaman kaybetmeden doktora görünmenizde fayda var.


Yorum yazmak için tıklayın

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Oku: Diyet

En Popüler İçerikler

Yukarı