Bizi sosyal medya ağlarında takip et

Fotoğraflarda zayıf ve güzel görünmenin 15 altın kuralıEğlence

Fotoğraflarda zayıf ve güzel görünmenin 15 altın kuralı

 

fotoğraflarda güzel çıkmanın yolları

Selfie pozları hadi neyse, özellikle buluşma ve özel günlerdeki toplu fotoğraf çekimlerinde -yani hakimiyet sizde değilken- pozlarınızı sosyal medyada görüp de pişmanlık yaşadığınız çoktur. Halbuki tam da fotoğrafın çekildiği sırada örneğin bir adımınızı ileri atmış, vücudunuzu biraz yana çevirmiş ya da saçlarınızı yüz şeklinize göre doğru konumlandırmış olsanız, o fotoğrafa baktığınızda utanç değil gurur yaşıyor olabilirdiniz! Şaka bir yana, o kadar büyütülecek bir mesele olmasa da hepimiz fotoğraflarda daha zayıf ve güzel görünmek isteriz. Bunun için yapılabilecek birkaç tüyo var. En güzel pozlar nasıl çekilir? Fotoğraflarda güzel çıkmanın yolları neler? Hangi pozlar sizi daha zayıf gösterir? İşte hepsinin cevabı…

1. Eğer toplu bir yüzünüz varsa saçlarınızı poz verme esnasında iki taraftan da yüzünüzü biraz kapatacak şekilde sarkıtırsanız, yüzünüz fotoğrafta çok daha ince ve güzel çıkacaktır. Ayrıca saçınızın sıkı sıkı toplanmamış, ne çok basık ne de çok kabarık olmasına dikkat edin.

2. Kameranın sizi önden, tabiri caizse armut gibi görmesine izin vermeyin. Vücudunuzu biraz yana çevirerek çok daha zayıf görünebilirsiniz.

3. En güzel pozlar kamera karşısında kasılmadığınız zaman çekilir. Kameraya kendinizden emin ve doğal bir şekilde yaklaşın.

4. Eğer toplu selfie çekiyorsanız, telefonu tutan kişi siz olmayın. Fotoğrafta kafanız en önde olacağı ve büyük bir alanı kaplayacağı için olduğunuzdan çok daha kilolu görünürsünüz.

5. Selfie pozları çekerken yüzünüzü biraz yana eğer, omuzlarınızı da bir tarafa doğru çevirirseniz çok daha zayıf görünürsünüz.

6. Kısa boyluysanız kamerayı yüzünüzle aynı yükseklikte değil, daha aşağıda tutarak çekim yapın. Böylece çok daha uzun görüneceksiniz. Ayrıca kısa boyluların kendilerinden çok uzunlarla yan yana poz vermemesi de iyi bir seçenek 😉

7. Siyahın sizi daha zayıf göstereceği malum. Canlı renkteki kıyafetlerse daha genç ve enerjik bir görünüm kazandırır.

8. Uzun süreli poz verme sırasında bakışlar etkisini kaybeder. Bunun için birkaç saniyeliğine gözlerinizi kapatıp tam fotoğraf çekileceği sırada kendinizden ve bakışlarınızdan emin bir şekilde açın.

9. Fotoğrafta hortlak gibi çıkmak istemiyorsanız aşırı makyajdan sakının. Sivilce ve kusurları kapatmak tabii ki faydalı. Onun dışında göz kalemi ve maskara sürerek daha etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Ayrıca canlı renkteki ruj seçimleri sizi daha çekici ve güzel gösterecektir.

10. Göbeğinizi içine çekin, omuzlarınızı geriye atın ve dümdüz, gergin bir omurgayla kameraya gülümseyin.

11. Boydan poz verme sırasında bir ayağınızla diğerinin önüne bir adım atın ve aynı taraftaki omzunuzu kameraya daha yakın tutun.

12. Yakından fotoğrafınız çekilirken kameranın göz seviyenizin aşağısında durmasının sonucu: Fotoğrafta koca bir gıdı olarak görünmeniz. Yüzünüzün fotoğrafını boynunuzun gerileceği yukarı bakma pozisyonunda çekmeyi tercih edin.

13. Kollarınızı vücudunuza bitişik tutmayın. Elinizi bel kıvrımınıza yerleştirerek göbeğinizi daha küçük gösterebilirsiniz. Basenleriniz varsa kollarınızı basenlerinizi kapatacak şekilde sarkıtmayı deneyin.

14. Bunu aynanın karşısında denemelisiniz! Dilinizi ön dişlerinizin hemen arkasına dayayarak gülümserseniz çok daha doğal ve çekici bir poz yakalarsınız.

15. Veee.. Gülümseyin! Hem de en doğal halinizle…

 
“Ben zayıf görünmek değil, zayıf olmak istiyorum” diyenlere tavsiyemiz: 10 adımda yağlarınızdan kolayca kurtulun

 


Yorum yazmak için tıklayın

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Oku: Eğlence

En Popüler İçerikler

Yukarı