Bizi sosyal medya ağlarında takip et

Derli toplu bir ev için hayat kurtaran 8 öneriDekorasyon

Derli toplu bir ev için hayat kurtaran 8 öneri

ev için pratik bilgiler

Bazen ne yazık ki çocukların, beraber yaşadığımız erkeğin ya da sadece kendimizin oluşturduğu dağınıklıkla bile baş edemeyebiliyoruz. Özellikle çalışan bir kadın ya da anneyseniz ev için pratik bilgiler edinmeli, ev işlerini gerçekten çok daha pratik hale getirmelisiniz. Eğer eviniz her seferinde sanki siz hiç derleyip toplamamışsınız gibi dağılıyorsa, bize kulak verin. Daha ferah ve derli toplu bir eviniz olması için yapmanız gerekenler çok basit…

1. Öncelikle kablolardan bir kurtulalım…

kablo düzenleme

Elektronik aletlerinizin kablolarını düzenli şekilde sardıktan sonra, dağılıp gözünüzü yoracak bir kalabalık oluşturmamaları için bir lastik yardımıyla sabitleyin.

2. Kumandalar keseye…

kumanda dağınıklığı

Evdeki tüm kumandaları koltuk kenarlarına asılan ya da orta sehpa kenarlarına monte edilen keselerin içine koyun. Böylece hem ortalık derli toplu duracak, hem de kumandalar kaybolmayacak.

3. Herkesin dağınıklığı başka bir kutuya…

kutulama

Evdeki her bireyin kendi dağınıklığını ortadan kaldırması için üzerinde aile üyelerinin isimleri yazılı büyükçe kutular kullanın. Böylece herkes kendi yaşam alanını düzenli tutma alışkanlığı kazanacaktır.

4. Anneler yine haklı çıktı! 😀

katla yerine koy

Hangimiz gençliğini fonda “çıkardığını katla koy kızım, çıkardığını katla koy…” sözleri akarken yaşamadı ki? 😀 Anneler yine haklı çıktı! Derli toplu bir ev için pratik bilgiler deyince, akla ilk gelenlerden biri de kıyafet yığınlarından kurtulmak. Bunu da hakikaten çıkardığını katlayıp yerine koyarak sağlıyorsun. Bu arada bir ilave: Kışlıkları ya da yazlıkları kaldırmak için vakumlu poşetler süper çözüm.

5. Dağınıklık toplayan mobilyalar…

sandık dağınıklık

Bazalı mobilyalar pek çok dağınıklığı kaldırır. Eğer bazalı mobilyanız yok ya da zaten çoktan içleri dolmuşsa, sandıklardan faydalanabilirsiniz. İçine pek çok eşyayı sığdırabileceğiniz gibi, üzerine koyacağınız minder ve yastıklarla yeni bir koltuk da kazanabilirsiniz.

6. Anahtar ve faturalara özel yer…

anahtar düzenleme

Anahtarlar ve faturalar için hemen dış kapının yanındaki duvara asacağınız bir kutu edinin. Karıştırmamak için anahtarları farklı renkte ojelerle işaretleyebilirsiniz.

7. Oyuncaklar bir kutuya…

oyuncak dağınıklığı

Çocuklarınız evinizi oyuncaklarıyla bir savaş alanına çeviriyorlarsa, bir oyuncak sepeti alma vaktiniz gelmiş demektir. Hoş görünümlü bir çamaşır sepetini bile oyuncak sepeti olarak kullanabilirsiniz.

8. Gereksizse at kurtul!

fazla esya atmak

Evinde gereksiz eşya biriktiren biriyseniz, hemen bu yanınıza savaş açın. Kullanmadığınız fazla eşyalarınızı ihtiyacı olanlara verin. Hem o eşyalar sizin evde çürüyeceğine başkalarının işine yarasın, hem de siz yüklerinizden kurtulun!

Eğer sizin de uyguladığınız bu tip ev için pratik bilgiler varsa lütfen bu yazıya yorum bırakarak bizimle paylaşın. Ne demişler, bilgi paylaştıkça çoğalır 😉


Okumaya Devam Et
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorum yazmak için tıklayın

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Oku: Dekorasyon

En Popüler İçerikler

Yukarı