Bizi sosyal medya ağlarında takip et

Daha genç göz çevreleri için 5 öneriCilt Bakımı

Daha genç göz çevreleri için 5 öneri

göz altı morlukları

Gözler bir başkasının yüzüne baktığımız anda gördüğümüz ilk şey. Haliyle göz çevresinin nasıl göründüğü de gözler kadar önemli. O yüzden göz altı morlukları ve kırışıklıkları engellemek için göz çevremize iyi bakalım; onları pamuklara sarıp sarmalayalım. Şaka şaka, o kadar itinaya gerek yok. Aşağıdakileri yapsanız yeter:

1. Güneş gözlüğü kullanın

daha sağlıklı göz çevreleri gözlük

Güneşli günlerde gözlerimizi çok daha fazla kısıp göz kenarlarımızdaki çizgilerin daha hızlı oluşmasına sebep oluyoruz. Üstelik güneşin UVA ve UVB ışınlarının cildi yaşlandırdığını da biliyoruz. Öyleyse sadece çok güneşli havalarda değil, gözümüzü kısma gereksinimi duyuran her havada güneş gözlüğü kullanmak gerek. Kullandığınız güneş gözlüğü güneşin UVA ve UVB ışınlarının göz çevrenize ulaşmasına engel olacak bir ürün olmalı. Ayrıca şekil olacak diye John Lennon tarzı güneş gözlükleri de kullanmamak lazım. Çünkü doğru güneş gözlüğünün göz altlarınızdan kaşlarınızın altındaki kavisli kemiğe kadar uzanması gerekiyor.

2. Güneş ışınlarına karşı koruyucu krem kullanın

daha güzel göz çevreleri için

Yaz kış fark etmez. Güneş gözünüzü rahatsız etmese de ışınlarını cildinize ve tabii göz çevrenize de göndermeye devam ediyor. O yüzden her mevsim dışarı çıkacağınız zaman mutlaka göz çevrenize güneş koruyucu kreminizi sürün. Kullandığınız kremde C vitamini, B3 vitamini gibi yaşlanma etkilerini geciktirici antioksidanlar olmasına dikkat edin. Böylece göz altı morlukları da iyileştirilebilir.

3. Nemlendirmeden olmaz

daha iyi göz çevreleri için

Cildinizi, hele ki göz çevrenizi nemlendirmezseniz günü geldiğinde, hatta epey ihmal ederseniz günü gelmeden çok daha önce kâğıt gibi buruşuverir. Cildinizi nemlendirmenin tek yolu nemlendirici kremler değil biliyorsunuz. Hem içten hem dıştan nemlendirmek gerek. Yani söz yine gelip dayanıyor suya. Bol su içmeyi atlamayın.

4. Düzenli uyuyun

göz altı morlukları nasıl geçer

Uykusuz geçen her gecenin yüzünüzde göz altı morlukları biriktirdiğini unutmayın. Düzenli uyumak hem göz çevrenizin güzelleşmesini, hem sağlıklı olmanızı hem de metabolizmanızın düzgün çalışmasını sağlar.

5. Kendinizi ihmal etmeyin

daha sağlıklı göz çevreleri

Hem düzenli bakımı hem de kendinize özen göstermeyi ihmal etmeyin. Çünkü her türlü yorgunluk ve stres göz çevrenize direkt olarak yansır. Hem ilk üç maddeyi düzenli olarak uygulamak, hem de uyku düzenine çok ama çok dikkat etmek gerek. Her günün sonunda makyajınızı mutlaka temizleyin. Temizleme jelinizi uygulamadan yatağa girmemeyi kendinize kural koyun.


Yorum yazmak için tıklayın

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Oku: Cilt Bakımı

En Popüler İçerikler

Yukarı