Bizi sosyal medya ağlarında takip et

Basenleri eritmenin en kolay 10 yoluDiyet

Basenleri eritmenin en kolay 10 yolu

 

afilikadınlar basen eritme yolları yürüyüş

Bir kadın ya göbeğinden yakınır ya da kalça ve basenlerinden. Çünkü vücut tipinin elma veya armut olmasına göre sanki yediklerinin tümü göbeğine ya da kalçasına yerleşir. Türkiye’deki kadınların pek çoğunun armut tipi vücuda sahip olduğu gerçeğinden hareketle, basen eritmek için en pratik yolları sıralıyoruz. Sevgili armut tipi kadınlar, sizce de artık basenleri eritmek için doğru vakit değil mi? Yaza çeyrek kaldı şurada… İşte, basen eritmek için yapılması gerekenler…

  1. Ya yürüyüş, ya yüzme: Jennifer Lopez’in sigortalattığı o kalçayı diri tutmak için ne yaptığını biliyor musunuz? Yürüyüş! Her gün yürümenize gerek yok. Gün aşırı her gün 20 – 30 dakika yürüyüş yapmanız yeterli. Yüzmenin de çok iyi bir yöntem olduğunu söyleyelim. Düzenli yüzmeye giderseniz, iki ayın sonunda selülitlerinizden çok ciddi oranda kurtulabilirsiniz. Tecrübeyle sabit!
  1. Düzenli beslenin: Düzenli beslenin ki vücudunuz aç kalacağım korkusuyla depolamaya meyletmesin.
  1. Yağı azaltın: Unutmayın ki yediğimiz yiyeceklerin vücudumuzun gereksinimi dışında içerdiği yağlar kalça ve basen bölgenizde birikiyor. Dolayısıyla yağı azaltırsanız basenleriniz de kalçanız da küçülür. Bunun için yemeklerinizi daha az yağla pişirin, salatalarınıza yağ dökmeyin, sadece limon sıkın.
  1. Egzersiz yapın: Hareketi sevmeyenlere kötü haber: Basen eritmek için yapılması gerekenler denince ilk akla gelen şey egzersiz. Yürüyüş veya yüzme basen eritmek için harika seçenekler. Bunlara imkan bulamıyorsanız, egzersiz de iyi bir çözüm. İşleyen demir ışıldarmış. O bölgedeki kaslarınızı çalıştıracaksınız ki basen diye adlandırdığımız yağ tepecikleri erisin ya da kalçamız sıkılaşıp dikleşsin. 
  1. Sık – bırak: Dişinizi fırçalarken boşta kalan elinizle lavaboya dayanıp bacağınızı geriye doğru itip kalçanızı sıkın. Bu hareketi her diş fırçalama seansınızda iki bacağınızla da yaptığınızı bir düşünsenize… Ya da otobüs durağında beklerken bile kalçanızı sıkıp bıraktığınızı… Her sabah uyandığınızda yatakta yan yanıp bacaklarınızı indirip kaldırdığınızı… Ya da bakkala yürürken attığınız her adımda kalçanızı sıkıp bıraktığınızı… Kısacası hanımlar, günlük rutinlerinize egzersiz katın.
  1. Merdivenleri kullanın: Asansör tembellerin işi. Küçük görünen büyük bir karar alıp uygulayın ve basamakları adımlayın.
  1. Hayvansal yağ, paketli gıdalar ve işlenmiş şekerden uzak durun: Aramızda tatlı, çikolata sevmeyenler var. Böyle yüzünü büze büze “ya ben hiç aramam” filan diyenler… İşte onlar aslında ne şanslılar!! Çayı, kahveyi şekersiz için, mutfağınızda kullandığınız tariflerdeki şeker oranını hep azaltın. Basen eritme istiyorsanız kesinlik yediğiniz kırmızı etin gereğinden fazla olmamasına da dikkat edin.
  1. Abur cuburlara elveda: Kabul, çooook zor! Cips, çikolata, gofret… Sevmeyeni mumla aransa bulmak güç. Ama bir seçim yapmak zorundayız. Basenlerini seven yemeğe devam etsin. Biz almayalım!
  1. Bol su için: Suyun yaramadığı bir şey var mı? Bol su içerseniz bacaklardaki kan dolaşımını artırırsınız. Böylece daha biçimli ve selülitsiz bacaklara kavuşabilirsiniz.
  1. İstikrarlı olun: Basen eritmek için yapılması gerekenler nelermiş, hepsini sıraladık. Ancak ilk 9 madde istikrar olmadan bir halta yaramaz. Ne demişler, azimli sıçan taşı deler. Yani o basenler eriyecek arkadaş, başka yolu yok!

 


Yorum yazmak için tıklayın

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Oku: Diyet

En Popüler İçerikler

Yukarı