Bizi sosyal medya ağlarında takip et

10 adımda yağlarınızdan kolayca kurtulunDiyet

10 adımda yağlarınızdan kolayca kurtulun

10 adımda yağlardan kurtulmak

Güneşin azıcık yüzünü göstermeye başladığı şu günlerde, hepimizi aynı telaş sarıyor: Bu yağlar nasıl eriyecek? Paniğe mahal yok. Aslında yağlardan kurtulmak çok kolay. Önemli olan gerekenleri sadece dönemsel zayıflamak için değil, sürekli olarak yapmak. Yani alışkanlık haline getirmek. Bu şekilde selülitsiz bir hayat sürmekse cabası! Peki, yağlardan kurtulmak ve zayıflamak için ne yapmalı?

  1. Yumurta, balık, yağsız kırmızı et, yağsız yoğurt, tavuk göğsü gibi yağ içermeyen protein kaynaklarından tüketin. Kasabınızdan et isterken, yağsız olmasını tercih ettiğinizi söyleyin. Tabii pişirme yönteminiz de buna göre olmalı ki, akşam yemeğinde tatsız bir et yiyip yağsız beslenme kararınızdan hemen vazgeçmeyin 😉
  2. Şu selülitlerden kurtulmak ve zayıflamak için sabahları aç karnına içtiğimiz limonlu ılık su var ya, işte onu her sabah içmeye özen gösterin. Böylece yağlarınızın yakımı, idrar yoluyla dışarı atılması kolaylaşacak.
  3. Rafine şekeri mümkün olduğunca az kullanın. Zaten şeker sağlığa çok zararlı. Hem biliyorsunuz, günümüzde oldukça yaygın olan kanserin besleyicisidir, şeker. Yağlardan kurtulmak bir yana, sağlıklı olmak için şekerden uzak durmamız gerek.
  4. Bazıları sporu sevmez, ama şu iki kere ikinin dört etmesi kadar kadar net: Egzersiz yapmazsanız fazla kilolarınızdan ve yağlarınızdan kurtulamazsınız. Kilo verseniz de kaslarınız eriyerek etleriniz sarkar, kötü bir görünüm oluşur. Yani o egzersiz yapılacak! Hem de hayat boyu ve her fırsatta.
  5. Her gün 2.5 – 3 litre su tüketin. Su içmeden yağlardan kurtulmak mümkün değil!
  6. Beyaz ekmek, beyaz makarna, beyaz şeker, beyaz pirinç… Heps beyaz karbonhidratlar ve bunların hepsinden uzak durmak gerek.
  7. Vücudun yağlanmasının bir sebebi de stres. Stresten uzak durmak şart. Vücudumuz her bir hücresine kadar mutlu ve huzurlu hissedecek ki, metabolizmamız her hareketini doğru şekilde yapabilecek. Böylece vücudumuz da yağ stoklamaktan vazgeçecek. Söylemesi kolay, demeyin. Spor, nefes egzersizleri, hobiler, meditasyon… Bunları deneyin!
  8. Yeşil yapraklı sebzelere sofranızda geniiiiiş bir yer açın! Bu sayede hem hafif hem de sağlıklı beslenecek. Kendinizi yağlı yiyeceklerle beslememiş olacaksınız.
  9. Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, fındık yağı, çemen otu yağı… gibi sağlıklı yağlar tüketin. 
  10. Kendinizi sevin. Kendinizi severseniz, vücudunuz da sizi sever. Vücudunuzla dost olun.

 


Yorum yazmak için tıklayın

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Oku: Diyet

En Popüler İçerikler

Yukarı